Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

wycieczki kolejowe

Złoto Carów - z Moskwy do Irkucka / Jez. Bajkał

Krótsza wersja wycieczki pociągiem specjalnym Złoto Carów na trasie Moskwa - Kazań - Jekaterinburg - Nowosibirsk - Irkuck - Jez. Bajkał. Trasa kolejowa nr 1 na świecie. Wrażenia z tej podróży przypomną romantyczną epokę pionierskich czasów kolei, złotą epokę carskiej Rosji. Dzięki czarterowemu pociągowi Złoto Carów poznasz Kolej Transsyberyjską od innej strony - tej komfortowej, nostalgicznej, oryginalnej i bezpiecznej. Ta podróż to jak spełnienie marzeń o podróży życia. Pociąg jedzie specjalnie na potrzeby tego programu, nie jest to liniowe połączenie. Komfortowe wagony sypialne (również z łazienkami), elegancki wagon restauracyjny, niezwykle uprzejmy personel - zatrudniony przez organizatora, w tym kierownik pociągu, kelnerzy i lekarz.

Program

Główne atrakcje

  • Moskwa, Kreml - zwiedzanie
  • nocleg we wsi Listwjanka nad Bajkałem
  • piknik i wędrówka nad Bajkałem
  • wizyty u lokalnych społeczności

 

Program

1. dzień                     Moskwa

Początek przygody ! Przylot z Polski do Moskwy (miasto wylotu wg życzenia). Powitanie przez pilota na lotnisku, transfer do hotelu. Pierwszych wrażeń z tego miasta dostarczy objazd Moskwy "by night" - niesamowicie iluminowane słynne zabytki, budowle stolicy Rosji zaprezentują się w całej swojej okazałości. Dzisiejsza Moskwa ma ambicję równać się z innymi europejskimi metropoliami jak Madryt czy Paryż. Spacer po Placu Czerwonym, przejazd metrem do dwóc najpiękniejszych stacji i wreszcie powitalna kolacja. Nocleg w komfortowym hotelu. (Kolacja)

2. dzień                     Moskwa

Przed południem kontynuacja zwiedzania Moskwy - Kreml, słynne katedry. Niektóre obiekty poznajemy również od wewnątrz. Wieczorem wsiadamy do naszego pociągu specjalnego i odjeżdżamy z Moskwy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

3. dzień                     Kazań

Przed południem pociąg przyjeżdża do Kazania, stolicy Tatarów. Podczas zwiedzania tutejszego Kremla (zabytek UNESCO) poznajemy zawiłą przeszłość stosunków między Tatarami, Kozakami i Rosjanami.  Wieczorem odjeżdżamy pociągiem dalej na wschód. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

4. dzień                     Jekaterinburg

Około południa docieramy do Jekaterinburga, historycznej stolicy Uralu. Miasto zostało założone przez cara Piotra Wielkiego w 1723 r. Związane jest również z carem Mikołajem II; tutaj w 1918 r. została zamordowana jego rodzina. Wizyta w odbudowanej katedrze Zbawiciela Na Krwi, która przypomina to tragiczne wydarzenie oraz na odrestaurowanej w 2009 r. starówce. Powrót do pociągu i odjazd w kierunku stepów zachodniej Syberii. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

5. dzień                     Nowosibirsk

Przed nami Nowosibirsk - serce Syberii, gdzie zostajemy przywitani tradycyjnym chlebem i solą. Zwiedzanie miasta, gdzie wrażenie robi tętniąca lokalnym kolorytem hala targowa
i potężna rzeka Ob. Tutaj znajduje się też pomnik Kolei Transsyberyjskiej, a miasto zachowało najbardziej "radziecki" charakter spośród wszystkich, które zwiedzamy podczas całej podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

6. dzień                     Bezkres Syberii

Twój pociąg, do którego na pewno już przywykłeś i czujesz się jak w niezwykle oryginalnym hotelu na szynach, pokonuje kolejną wielką syberyjską rzekę - Jenisej. "Pociągowi" kucharze przygotowują dziś uroczysty obiad, dadzą popis swoich kulinarnych umiejętności. W wagonie restauracyjnym degustacja rosyjskiej wódki i kawioru i  jednocześnie okazja do rozmowy z rosyjskimi przewodnikami o życiu codziennym w Rosji. Po drodze mijamy typowe wioski z drewnianą zabudową, brzozowe lasy i rozległe górzyste krajobrazy. Korzystaj z uroków kolejowej podróży, czas na osobiste refleksje, lekturę, czy też rozmowy z towarzyszami podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

7. dzień         Irkuck

Pociąg przyjeżdża dziś do Irkucka, stolicy wschodniej Syberii. Podczas zwiedzania uwagę zwraca drewniana zabudowa miasta, nowy pomnik cara, który zastąpił stojący tu wcześniej obelisk na cześć Kolei Transsyberyjskiej. W Irkucku i okolicy mieszka 3000 Polaków, potomków zesłańców syberyjskich. W Irkucku znajduje się też polski kościół. Spacerujemy po hali targowej, ulicach, by poczuć atmosferę tego syberyjskiego miasta. Nocleg w pociągu. (śniadanie, obiad, kolacja).

8. dzień         Jezioro Bajkał

Rano udajemy się naszym pociągiem w niezwykle malowniczą trasę nad Jeziorem Bajkał - jedziemy po torach nieczynnych dla regularnych pociągów. W Port Bajkał przesiadamy się na prom, który zawozi do nas do wsi Listwjanka.  Całe popołudnie poświęcamy największemu jezioru świata - wdychając niezwykle orzeźwiające powietrze wędrujemy wzdłuż brzegu jeziora na pagórki, skąd roztacza się przepiękny widok. W instytucie naukowym dowiadujemy się ciekawostek na temat ekosystemu jeziora. Oczywiście nie może zabraknąć pikniku na łonie przyrody, urzeczeni widokiem majestatycznego Bajkału spożywamy lokalne świeże potrawy. Nocleg w hotelu w Listwjance. (śniadanie, obiad, kolacja).

9. dzień         Irkuck

Wracamy do Irkucka, położonego 70 km od Jeziora Bajkał. Po drodze oczekuje nas tubylcza rodzina z domowym obiadem. Spacerujemy przez wioskę wzdłuż rzeki Angary. Po południu czas wolny w Irkucku, w tym zwiedzanie skansenu. Nocleg w hotelu. (śniadanie, obiad).

10. dzień       Powrót do Polski

Transfer na lotnisko lub dworzec kolejowy. Powrót do Polski. (śniadanie)

Cena

Świadczenia zawarte w cenie

·         przejazd na całej trasie w pociągu specjalnym w przedziale sypialnym wybranej kategorii, w tym

·         6 noclegów w pociągu

·         przelot Warszawa – Moskwa / Irkuck - Warszawa

·         1 nocleg w hotelu w Moskwie

·         1 nocleg w hotelu w Listwjance nad Jez. Bajkał

·         1 nocleg w hotelu w Irkucku

·         przejazd dodatkowy pociągiem po trasie nad Jez. Bajkał z przerwami na zdjęcia

·         opieka pilota - szefa całego pociągu, dodatkowego pilota na max. 26 osób,  lokalnych przewodników na zwiedzania (uwaga: pilot i przewodnik w j. polskim w przypadku minimalnej liczby gości z Polski - 15 osób, w innym razie w j. niemieckim lub angielskim)

·         przejazdy autokarem na wszystkie zwiedzania

·         udział we wszystkich wycieczkach wraz z biletami wstępów zgodnie z programem

·         rejs statkiem po Jez. Bajkał

·         skansen w Irkucku

·         zwiedzanie Moskwy w tym wewnętrzne zwiedzanie Kremla w Moskwie

·         zwiedzanie najpiękniejszych stacji metra w Moskwie

·         wyżywienie zgodnie z opisem w programie, napoje płatne dodatkowo

·         usługa bagażowa na wszystkich dworcach

·         degustacja wódki i kawioru

·         lekarz w pociągu

Płatne dodatkowo
opłaty wizowe Rosja (pomagamy w załatwianiu formalności)
ubezpieczenie KL i NNW

Terminy

05.05. - 14.05.2018
02.06. - 11.06.2018
28.06. - 07.07.2018
21.07. - 30.07.2018
16.08. - 25.08.2018
08.09. - 17.09.2018

 

Kategoria

Cena
za 1 osobę 

 

na życzenie
dopłata do
przedziału
 1-os.

na życzenie
dopłata do pokoju
1-os.

1

3465 EUR

--

310 EUR

2 classic

4375 EUR

1390 eur

310 EUR

2 superior

4705 EUR

1660 eur

310 EUR

 

Na życzenie dopłata do przedziału 3-os.,
(przedział 4-os. zajmowany wtedy przez 3 osoby) 590 eur / os.


Kliknij po opis przedziałów w pociągu.

Zapytanie