Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

wycieczki kolejowe

Złoto Carów - Kolej Transsyberyjska z Moskwy do Pekinu

Pociąg specjalny na słynnej trasie kolei transsyberyjskiej od Moskwy przez Jezioro Bajkał, Mongolię do Pekinu. Po drodze zwiedzamy Moskwę, Kazań, Jekaterinburg, Nowosibirsk, Irkuck, Jez. Bajkał, Ułanbator, Pekin. Trasa kolejowa nr 1 na świecie, 9000 km przez dwa kontynenty, 11 stref czasowych, z Europy do Azji aż nad Pacyfik ! Wrażenia z tej podróży przypomną romantyczną epokę pionierskich czasów kolei, złotą epokę carskiej Rosji. Dzięki czarterowemu pociągowi Złoto Carów poznasz Kolej Transsyberyjską od innej strony - tej komfortowej, nostalgicznej, oryginalnej i bezpiecznej. Ta podróż to jak spełnienie marzeń o podróży życia. Pociąg jedzie specjalnie na potrzeby tego programu, nie jest to liniowe połączenie. Komfortowe wagony sypialne (również z łazienkami), eleganckie wagony restauracyjne, niezwykle uprzejmy personel - zatrudniony przez organizatora, w tym kierownik pociągu, kelnerzy i lekarz.

Program

Program

1. dzień                     Moskwa

Początek przygody ! Przylot z Polski do Moskwy (miasto wylotu wg życzenia). Powitanie przez pilota na lotnisku, transfer do hotelu. Pierwszych wrażeń z tego miasta dostarczy objazd Moskwy "by night". Niesamowicie iluminowane słynne zabytki stolicy Rosji zaprezentują się w całej swojej okazałości. Dzisiejsza Moskwa ma ambicję równać się z innymi europejskimi metropoliami jak Madryt czy Paryż. Spacer po Placu Czerwonym, przejazd metrem do dwóch najpiękniejszych stacji i wreszcie powitalna kolacja. Nocleg w komfortowym hotelu. (Kolacja)

2. dzień                     Moskwa

Przed południem kontynuacja zwiedzania Moskwy - Kreml, słynne katedry z carskich czasów. Niektóre obiekty poznajemy również od środka. Wieczorem wsiadamy do naszego pociągu specjalnego i odjeżdżamy z Moskwy. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

3. dzień                     Kazań

Przed południem pociąg przyjeżdża do Kazania, stolicy Tatarstanu. Podczas zwiedzania tutejszego Kremla (zabytek UNESCO) poznajemy zawiłą przeszłość stosunków między Tatarami, Kozakami i Rosjanami. Wieczorem odjeżdżamy pociągiem dalej na wschód. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

 

4. dzień                     Jekaterinburg

Około południa docieramy do Jekaterinburga, historycznej stolicy Uralu. Miasto zostało założone przez cara Piotra Wielkiego w 1723 r. Związane jest również z carem Mikołajem II; tutaj w 1918 r. została zamordowana jego rodzina. Wizyta w odbudowanej katedrze Zbawiciela Na Krwi, która przypomina to tragiczne wydarzenie oraz na odrestaurowanej w 2009 r. starówce. Powrót do pociągu i odjazd w kierunku stepów zachodniej Syberii. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

5. dzień                     Nowosibirsk

Przed nami Nowosibirsk - serce Syberii, gdzie zostajemy przywitani tradycyjnym chlebem i solą. Zwiedzanie miasta, gdzie wrażenie robi tętniąca lokalnym kolorytem hala targowa i potężna rzeka Ob. Tutaj znajduje się też pomnik Kolei Transsyberyjskiej, a miasto zachowało najbardziej "radziecki" charakter spośród wszystkich, które zwiedzamy podczas całej podróży.
Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

6. dzień                     Bezkres Syberii

Twój pociąg, do którego na pewno już przywykłeś i czujesz się jak w niezwykle oryginalnym hotelu na szynach, pokonuje kolejną wielką syberyjską rzekę - Jenisej. "Pociągowi" kucharze przygotowują dziś uroczysty obiad, dadzą popis swoich kulinarnych umiejętności. W wagonie restauracyjnym degustacja rosyjskiej wódki, kawioru i lokalnych przekąsek to jednocześnie okazja do rozmowy z rosyjskimi przewodnikami o życiu codziennym w Rosji. Po drodze mijamy typowe wioski z drewnianą zabudową, brzozowe lasy i rozległe górzyste krajobrazy. Korzystaj z uroków kolejowej podróży, czas na osobiste refleksje, lekturę, czy też rozmowy z towarzyszami podróży. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

7. dzień                     Irkuck

Pociąg wjeżdża dziś na dworzec w Irkucku, stolicy wschodniej Syberii. Podczas zwiedzania zobaczysz przede wszystkim malownicze drewniane domy, bazar, nowy carski pomnik, gdzie wcześniej, do 2003 r. stał obeliski upamiętniający budowę Kolei Transsyberyjskiej. Wycieczka do skansenu w tajdze "Życie i praca w dawnej Syberii". W naoczny sposób poznajemy tutaj historię regionu. Nocleg w hotelu w Irkucku. (Śniadanie, obiad).

8. dzień                     Bajkał

Autokarem jedziemy do Listwjanki, małej syberyjskiej wioski nad Jeziorem Bajkał, największym słodkowodnym zbiornikiem świata. Tutaj przesiadamy się na statek, by poznać bliżej to majestatyczne jezioro, płyniemy do Port Bajkał, gdzie oczekuje nas pociąg. Dalej jedziemy niezwykle malowniczą, a niedostępną dla regularnych połączeń, trasą bezpośrednio nad Jeziorem Bajkał. W szczególnie pięknym miejscu, skąd roztacza się urzekający widok, pociąg zatrzymuje się na kilka godzin. Czas na osobiste przeżycia płynące tym razem z kontaktu z przyrodą. Oddaj się wrażeniom, zachwycaj niezwykłym spokojem, ciszą i urokiem tego cudu natury. Jeśli pogoda pozwoli, kolację serwujemy również na zewnątrz, w formie pikniku nad brzegiem Bajkału. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

9. dzień                     Ułan-ude, Mongolia

Podążamy brzegiem rozległego Jeziora Bajkał i dalej przez dzikie stepy wschodniej Syberii. Zatrzymujemy się na zwiedzanie w mieście Ułan-ude i docieramy do Mongolii.
Wszelkie formalności związane z przekraczaniem granicy załatwiamy w pociągu. Nocleg w pociągu (Śniadanie, obiad, kolacja).

10. dzień                   Ułan Bator

Warto wstać rano, by podziwiać przez okna pociągu mijane mongolskie wioski, kolorowe osady zabudowane jurtami, pasące się konie i jeźdźców.  Przed południem zwiedzanie stolicy Mongolii Ułan Bator. O bagaż, jak zwykle, nie musimy się martwić, zostaje pod opieką personelu w pociągu. Widzimy imponujący buddyjski klasztor Gandan, świątynię Czojdżin - Lama. Tutaj niesotykane w żadnej innej buddyjskiej świątyni - malowidła przedstawiające dręczenie w piekle wiernych, którzy zeszli na złą drogę. Wieczorem czas na poznanie codziennego życia w mongolskiej metropolii - przewodnik pokaże swoje miasto od strony lubianych przez tubylców lokali, popularnych ogródkków piwnych. Okazja do pójścia na występ folklorstyczny z tradycyjnym gardłowym śpiewem, końskimi skrzypcami, strojami ludowymi i tańcami (bilet wstępu płatny na miejscu, ok. 14 euro). Nocleg w hotelu, centralnie położonym w Ułan Bator. Na życzenie zamiast w hotelu w Ułan Bator zawieziemy chętnych na nocleg w jurcie wśród pięknych krajobrazów - konieczne zgłoszenie już podczas rezerwacji wycieczki, przed wyjazdem. (Śniadanie, obiad, kolacja).


11. dzień                   Mongolska sielanka

Dziś nieodzowna staje się oczywiście wyprawa poza stolicę. Mongolię musimy w końcu poznać od strony jej mieszkańców żyjących na rozległych stepach. Po śniadaniu jedziemy autokarem na wschód od Ułan Bator, do Parku Narodowego Terelj. Nomadzi chętnie dadzą popis swoich tradycyjnych umiejętności - jazda na koniach, strzelanie z łuku. Często widzi się też charakterystyczne dla tego regionu zwierzęta - jaki. Obiad w formie pikniku we "wspaniałych okolicznościach przyrody". Wieczorem odjazd do Chin! Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

12. dzień                   Pustynia Gobi

Rano pociąg zatrzymuje się na pustyni Gobi, okazja do zrobienia zdjęć, czasem spotkania przejeżdżających na wiełbłądach mieszkańców. Około południa docieramy w Erlian na chińską granicę. Tutaj przesiadamy się do chińskiego pociągu - również jest to skład wyczarterowany specjalnie dla naszej podróży. Od tego momentu do Pekinu dotrzemy za ok. 16 godzin. Chiński pociąg posiada wszystkie przedziały 4-osobowe. Nocleg w pociągu. (Śniadanie, obiad, kolacja).

13. dzień                   Pekin.

Rano  docieramy do tętniącego życiem Pekinu, tutaj spędzamy trzy noclegi w komfortowym hotelu.  Po południu czas wolny. (Śniadanie, obiad).

14. dzień                   Pekin

Zwiedzanie Pekinu m. in. Plac Niebiańskiego Spokoju, Świątynia Niebiańskiego Spokoju z otaczającym parkiem. Widzimy też współczesne obliczeg metropolii - liczne drapacze chmur.
Po obiedzie kierujemy się do cesarskiego Zakazanego Miasta. Po południu czas wolny, z hotelu latwo można dotrzeć do różnych centrów handlowych. (Śniadanie, obiad).

15. dzień                   Mur chiński i kaczka po pekińsku

Całodzienna wycieczka na Mur Chiński, "ósmy cud świata", który ciągnie się przez ponad 6000 km. Po drodze wizyta w hodowli pereł, zwiedzanie grobowców Ming - miejscu spoczynku trzynastu cesarzy dynastii Ming. Wieczorem pożegnalna kolacja w uznanej restauracji, na której nie może oczywiście zabraknąć kaczki po pekińsku. (Śniadanie, obiad, kolacja).

16. dzień                   Powrót do Polski

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. (Śniadanie)

Cena

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd na całej trasie w pociągu w specjalnym w przedziale sypialnym wybranej kategorii, w tym 9 noclegów w pociągu (pociąg specjalny z Moskwy do Erlian - granica z Chinami, dalej przesiadka do pociągu chińskiego, od tego momentu podróż trwa jeszcze 16 godzin - w przedziałach sypialnych  4-osobowych, od kategorii 4 wzwyż w przedziałach 2-osobowych)
 • 1 x nocleg w 4-gwiazdowym hotelu w Moskwie (kategoria przedziału 4 i 5 - hotel 5-gwiazdkowy)
 • 1 x nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w Irkucku
 • 1 x nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w Ułanbator

·         3 x nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu w Pekinie (kategoria przedziału 4 i 5 - hotel 5-gwiazdkowy)

·         przejazd dodatkowy po trasie nad Jez. Bajkał z przerwami na zdjęcia

 • opieka pilota (jeden dla grupy max. 26 osób), lokalnych przewodników na zwiedzania (uwaga: pilot i przewodnik w j. polskim w przypadku minimalnej liczby gości z Polski - 15 osób, w innym razie w j. niemieckim, angielskim lub francuskim)
 • przejazdy autokarem na wszystkie zwiedzania
 • udział we wszystkich wycieczkach wraz z biletami wstępów zgodnie z programem
 • rejs statkiem po Jez. Bajkał
 • skansen w Irkucku
 • wewnętrzne zwiedzania Kremla
 • wycieczka do osady nomadów w Mongolii z obiadem
 • wycieczka na Mur Chiński z obiadem
 • wyżywienie zgodnie z opisem w programie
 • usługa bagażowa na wszystkich dworcach
 • degustacja wódki i lokalnych przekąsek
 • lekarz w pociągu

 

Terminy na trasę Moskwa – Pekin
 
05.05. - 20.05.2018
02.06. - 17.06.2018
28.06. - 13.07.2018 *
21.07. - 05.08.2018 *
16.08. - 31.08.2018 *
08.09. - 23.09.2018 *
                  

Kategoria

Cena za 1 osobę 

 

na życzenie

dopłata do

przedziału

 1-os.

na życzenie

dopłata do pokoju

1-os.

 

1

4034 eur

--

610 eur

2 classic

6074 eur

1820 eur

610 eur

2 superior

6404 eur

2090 eur

610 eur

3

8594 eur

3810 eur

610 eur

4

11 414 eur

5440 eur

1250 eur

5

13 474 eur

6450 eur

1250 eur

 Kliknij po opis przedziałów w pociągu

* dopłata sezonowa 180 eur / os.

Na życzenie dopłata do przedziału 3-os.,
(przedział 4-os. zajmowany wtedy przez 3 osoby)  1030 eur / os.

Płatne dodatkowo

·         opłaty wizowe Rosja, Mongolia Chiny (pomagamy w załatwianiu formalności, ok. 990 zł/os.)

·         przelotów na trasie Warszawa - Moskwa / Pekin - Warszawa, cena zależnie od momentu zakupu biletu lotniczego, ok. 3200 zł

·         ubezpieczenia KL i NNW (ok. 140 zł / 1 osoba)

Zapytanie