Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

klasyczna

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże. Śladami impresjonistów.

Do Prowansji wybrać się po prostu trzeba - w poszukiwaniu wraże?. Prowansja urzekała artystów, zapierała im dech w piersiach. Nikt nie oprze się bowiem magii miejsc rzymskiego Arles, śpiewnego Awinion czy lazurowego St. Tropez. Gorący powiew od Alpilów przynosi zapach lawendy, spiekoty i migdałów. Przekonajcie się, czy miał rację Herbert, twierdząc, że obrazy jako owoce światła należy oglądać pod sło?cem ojczyzny artysty. Ojczyzna ta nie była zbyt łaskawa dla van Gogha, ale to tutaj namalował swoje znakomite obrazy. A jeśli nie przekonuje on również i was, to może Picasso albo Cezanne ... albo Kamarga, podmokła delta Rodanu, gdzie wypasają się stada dzikich koni i byków.

Program

Główne atrakcje:
•  Arles  - rzymska arena
•  Awinion - Pałac Papieski i Most St. Benezet
•  Śladami malarzy van Gogh, Picasso, Cezanne
•  Cannes i St. Tropez
•  Degustacja wina i prowansalskiej kuchni
•  obiad w hodowli byków w Camargue
 
 
 
Dzie? 1.           Nicea              

Wylot z Warszawy do Nicei. Zwiedzanie głównego miasta na Lazurowym Wybrzeżu. Kolacja i nocleg w hotelu w Nicei.

                       
Dzie? 2            .           Urokliwe miasta Lazurowego Wybrzeża.

Najwspanialszy widok na wybrzeże rozlega się z średniowiecznej skalnej wioski Eze. Liczne kręte uliczki prowadzą na wzgórze z ruinami zamku tworzącego romantyczne kulisy dla tarasowo rozległych ogrodów. Vence zachwyca również labiryntem swoich średniowiecznych uliczek z kolorytem i aromatem piekarni, cukierni, stoisk warzywnych i rybnych. Wśród starych murów wznosi się ratusz i katedra. Największą atrakcją jest kaplica Chapelle du Rosarie z malowidłami Matisse'a na witrażach, tabernakulum i ołtarzu. Nawet na szatach liturgicznych zostawił artysta swój ślad. W Grasse koniecznie należy odwiedzić słynną fabrykę perfum Fragonard. We wsi Saint-Paul częstymi goścmi byli Picasso i Matisse. Muzeum w Antibes w Pałacu Grimaldi posiada w swoich zbiorach liczne dzieła Picassa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nicei. 100 km.

 

Dzie? 3.           Pod niebem Prowansji

W Prowansji powstawały obrazy impresjonistów, tutejsze światło zdawało się inspirować prekursorów tego nowego kierunku w malarstwie. W Aix-en-Provence wizyta w atelier Paula Cezanne'a. Kolacja i nocleg w hotelu w Awinion. 230 km.

 
Dzie? 4            .           Na moście w Awinionie

Saint-Remy-de-Provence to typowe prowansalskie miasto z urokliwymi uliczkami i placami zdobnymi w fontanny. Miasto papieży Avignon było ich przejściową siedzibą, do opuszczenia Watykanu zostali zmuszeni przez francuskiego króla Filipa Pięknego. Na moście w Awinionie słowa znanej piosenki same cisną się na usta. Krzysztof Kamil Baczy?ski miał sześć lat, gdy śpiewając z matką Sur le pont d'Avignon, wchodził na jeden z najsłynniejszych dzięki tej piosence mostów świata. W 1941 r. był tu ponownie a most tym razem zainspirował go do napisania słynnego wiersza. W domu rodziny Angladon zgromadzono słynną kolekcję obrazów takich malarzy jak van Gogh, Cezanne, Degas, Picasso. Prowansalskiego wina spróbujemy w Chatenau-du-Pape. Kolacja i nocleg w hotelu w Awinion. 90 km.

 

Dzie? 5.           Gordes, Senanque, Roussillon i Arles

Warto poczuć klimat wioski Gordes spacerując po jej brukowanych uliczkach między łukami, bramami i arkadami. Opactwo Senanque jest pięknym przykładem budownictwa cystersów. Klasztor wygląda malowniczo szczególnie latem pośród kwitnących lawendowych pól. Ochra i rdzawa czerwie? domów w Roussilon to kolejna wizytówka Prowansji. W Arles odkrywamy ślady rzymskiej przeszłości miasta, van Gogha, czy ostatnich trubadurów Europy.

Kolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg w hotelu w Awinion. 100 km.

 
Dzie? 6            .           Camargue

Wyjątkowy krajobraz Kamargi uzupełniają białe konie, czarne byki, różowe flamingi. Atmosferę sennego miasteczka poznać można w Aigues-Mortes otoczonym średniowiecznymi murami. Wizyta na typowym kamargua?skim ranczo - gospodarz opowie o swojej hodowli byków i zaprosi na obiad z regionalnymi specjałami. Kolacja i nocleg w hotelu w Awinion. 70 km.

 

Dzie? 7.           Cannes, St.Tropez

Atmosferę modnych kąpielisk i miejsca spotka? celebrities z całego świata odczujemy w Cannes i St.Tropez. Kolacja i nocleg w hotelu w Cannes. 280 km.

 

Dzie? 8            .           Przejazd na lotnisko w Nicei i odlot do Warszawy. 50 km.

Cena

Terminy i kalkulacja na indywidualne zamówienie, realizacja od 6 osób.

Zapytanie