Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

wycieczki kolejowe

Pociągiem przez Argentynę, Boliwię i Peru

Przepiękne krajobrazy południowoamerykańskich Andów. Legedarne pociągi i fascynujące trasy kontynentu : Tren a las Nubes w Argentynie, Andean Explorer w Peru w szlachetnym stylu lat 20-tych ubiegłego stulecia będą się wiły w górę po niezliczonych zakolach górskich wiodąc ku ośnieżonym szczytom Andów, pokonają wywołujące zawrót głowy wysokogórskie mosty, przedostaną się przez wielokilometrowe tunele i rozległe wyżyny. Przy okazji zajrzą do najatrakcyjniejszych miejsc Ameryki Południowej, takich jak Buenos Aires, Jezioro Titicaca i Machu Picchu. A wszystko to, okraszone nutką kolejowej nostalgii, uczyni tę podróż wyjątkowym doznaniem.

Program

Główne atrakcje:

Przejazd  Tren a las Nubes – pociągiem sięgającym chmur, który gwarantuje jeden z najbardziej ekscytujących i słynnych przejazdów kolejowych

Machu Picchu – dziedzictwo światowej kultury UNESCO

Buenos Aires – malownicze dzielnice i niepowtarzalne bary tango

Jezioro Titicaca – rdzenna kraina Inków

Przejazdy pociągami Orient-Express: Vistadome przez subtropikalną dolinę Urubamba i Andean Explorer znad Jeziora Titicaca do Cusco

Czarownice Rynku w La Paz – osobliwość ze świata indiańskich szamanów

Salar de Uyuni – Białe Morze Andów

Tiwanaku – prekolumbijskie miejsce kultury i światowe dziedzictwo UNESCO

Przejazdy pociągami Wara Wara del Sur i  Expreso del Sur przez Boliwię

Cmentarz lokomotyw w Uyuni

Valle de la Luna – dolina o księżycowym krajobrazie pośrodku Andów

Przejazd pociągiem Tren de la Costa wzdłuż Rio de la Plata

Przejazd najstarszym metrem Ameryki Południowej

1156 km podróży kolejowej poprzez bezdroża argentyńskiej pampy pociągiem Expreso Buenos Aires Tucumán

Salta – jedno z najpiękniejszym miast kolonialnych

Wąwóz  Quebrada de Humahuaca – bajkowa gra kolorów

Nocleg w hotelu solnym

 

Charakterystyka pociągów:

Tren a las Nubes – Pociąg sięgający chmur
Zapierająca dech w piersiach przejażdżka przez 21 tuneli, 29 mostów i 13 wiaduktów oraz 2 serpentyny i 2 zakosy! Ta wspinaczkowa trasa liczy łącznie 217 km długości, wiedzie przez argentyńskie Andy i rozpoczyna się w miejscowości  Salta (1187 m n.p.m.). Punktem kulminacyjnym jest wiadukt La Polvorilla na wysokości 4220 m n.p.m. Ten elektryczny pociąg turystyczny przemieszcza się z prędkością 25 km/h, posiada 10 komfortowo urządzonych klimatyzowanych wagonów i jeden wagon restauracyjny. Nad zdrowiem gości czuwa lekarz pokładowy. Śniadanie i herbata w cenie.

Orient-Express Vistadome
Ten pociąg zapewnia komfortową podróż przez Świętą Dolinę aż do Aguas Calientes u stóp miasta Inków na Machu Picchu. Siedząc w panoramicznych wagonach można wykonywać doskonałe zdjęcia fascynującym i różnorodnym krajobrazom. Przejażdżka trwa 4 godziny. Wagony są klimatyzowane i wyposażone w siedzenia obite skórą.

Andean Explorer
Ta podróż na odcinku 390 km pozwoli przemieścić się z Puno nad Jeziorem Titicaca do Cusco – stolicy państwa Inków przemierzając czarujący górski krajobraz Peru. Andean Explorer Orient-Express‘u utrzymany jest  w elegenackim stylu pociągów pullmanowskich z lat 20-tych ubiegłego stulecia. Wyśmienity obiad i popołudniowa herbata będą serwowane w klimatyzowanym wagonie restauracyjnym. Fantastyczne krajobrazy można podziwiać z panoramicznych wagonów lub ze specjalnego wagonu widokowego. Ten pociąg najpierw przemierza łagodne równiny Altiplanos, naturalnego środowiska życia lam i alpak. W najwyższym punkcie trasy, w La Raya na wysokości 4321 m n.p.m. zaplanowana jest przerwa na zrobienie zdjęć. W drugiej części podróży dominują wspaniałe szczyty Andów, pośród którch wije się rzeka Huatanay. Po ok. 10 godzinach jazdy pociąg dociera do Cusco położonego na wyskości 3300 m.

Program

1. dzień
Wylot z Polski do Buenos Aires.

2. dzień         Buenos Aires
Z lotniska udają się Państwo do centralnie położonego hotelu w Buenos Aires. Około południa odbywa się wstępne zwiedzanie miasta, które pozwoli zobaczyć m.in. teatr Colón oraz znamienitą ulicę Avenida 9 de Julio. Przy niej znajduje się symbol miasta – obelisk. Dzień zakończy kolacja powitalna w restauracji z widokiem na metropolię i Río de la Plata. (Kolacja)

3. dzień         Buenos Aires i  Delta Tigre-Delta
Od rana kontynuujemy zwiedzanie Buenos Aires. Wokół Avenida de Mayo można zobaczyć wiele historycznych budynków. Po przejażdżce najstarszym metrem Ameryki Południowej nadchodzi czas na spacer w San Telmo po pchlim targu i bardzo malowniczej dzielnicy portowej La Boca. Po południu przejazd pociągiem Tren de la Costa nad deltę  Tigre-Delta. Tam wyprawa łódkami przez labirynt niezliczonych wysepek i ramion rzecznych. Wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji serwującej steki oraz okazja do obejrzenia pokazu tango. (Śniadanie, kolacja)

4. dzień         Przez argentyńską pampę
Dzisiaj rozpoczyna się podróż pociągiem w kierunku północno-zachodnim przez bezkresną argentyńską pampę.
Do pokonania jest 1156 km. Mijane krajobrazy różnią się od siebie diametralnie. Po drodze zobaczymy pozbawione roślinności wyżyny, pokryte śniegiem sześciotysięczniki, jeziora solne, małe wioski, najstarsze budowle kolonialne i prekolumbijskie dzieła architektury. (Śniadanie, obiad, kolacja)

5. dzień         Tafí del Valle i Quilmes
Z dworca w San Miguel de Tucumán autokar zabierze Państwa do wąskiej doliny Río los Sosa porośniętej podzwrotnikową roślinnością. Po ok. 100 km otworzy się wąwóz do płaskowyża Tafí del Valle otoczonego przez majestatyczne pięciotysięczniki. W Quilmes turystów zachwycają ruiny budowli wzniesionych przez pierwotnie zamieszkującą ten obszar ludność indiańską. Wieczorem pociąg dotrze do miejscowości winiarskiej Cafayate leżącej na wysokości 1683 m n.p.m. (Śniadanie, kolacja)

6. dzień         Cafayate
Dzień przywita nas malowniczą doliną. Mieniące się kolorami formacje skalne i fascynujące widoki na ośnieżone Andy są powalające. Obiad z regionalnymi przysmakami zjedzą Państwo w posiadłości ziemskiej (finca), której właścicielem jest Hose Luis Munier i która jest jednocześnie winnicą kategorii premium. Popołudnie zostaje do Państwa dyspozycji i przeznaczone jest na relaks w Cafayate. Dopełnieniem cudownej architektury miasta jest park pełen kwiatów i kolorów oraz ciche uliczki i muzea. (Śniadanie, obiad)

7. dzień         Przez Cachi do Salta
Zanim udzadzą się Państwo z Cachi do Salta, proponujemy w Molino zwiedzanie jednego z kościołów charakterystycznych dla regionu, który powstał w 1659 r. Mieszkańcy miejscowości Salta nazywają je pieszczotliwie „ślicznotką”. Na to miano Salta zasłużyła ozdobnymi gzymsami okien zdobiącymi niewysokie budynki z balkonami. Balkony zaś zrobione są z drewna lub kutego żelaza, a domy kryją zacienione podwórka.
(Śniadanie, kolacja)

8. dzień         Salta
To urocze miasteczko oczaruje Państwa śródziemnomorskim, przyjemnym klimatem. Niezwykłe wrażenie robią luksusowe rezydencje oraz kolosalnych rozmiarów katedra, przypominające o dawnej świetności tego miejsca.
W ramach zwiedzania Salty odwiedzą Państwo Muzeum Archeologiczne. Znajduje się tam niezwykła wystawa o fascynującej kulturze Inków, która pozwoli przygotować się do kolejnej części wycieczki realizowanej w Boliwii i Peru. Po południu czas do własnej dyspozycji. (Śniadanie, kolacja)

9. dzień         Pociągiem w chmury
Dzisiaj pociąg Tren a las Nubes zabierze Państaw w chmury, czyli w jedną z najsłynniejsch tras kolejowych na świecie. W przejażdżce towarzyszyć będą baśniowe krajobrazy przepięknych dolin i stromych wąwozów. Pociąg pokona 29 mostów, 13 wiaduktów i 21 tuneli. Celem jest San Antonio de los Cobres leżące na wysokości  3774 m. Stąd wyruszą Państwo autokarem do Purmamarca. Ta miejscowości położona jest u stóp góry o siedmiu kolorach, a gra tych kolorów tworzy niepowtarzalną atmosferę.
(Śniadanie, kolacja)

10. dzień       Twierdza Tilcará
Przed południem zaplanowane jest zwiedzanie ruin twierdzcy Indian Omaguaca. Pośród krajobrazu usianego kaktusami można zobaczyc oryginalne fundamenty, groby i zrekonstruowane budynki mieszkalne.
Po południu czas wolny. (Śniadanie, kolacja)

11. dzień  Przez wąwóz Quebrada de Humahuaca
Dzisiaj pociąg zmierza do granicy z Boliwią. Po drodze czeka nas przeprawa przez Quebrada de Humahuaca, długi 130 km wąwóz. Otoczony spektakularnymi ścianami skalnymi tworzył starą drogę tranzytową Inków. Podążali nią również później Hiszpanie i misjonarze. W Villazón wsiądą Państwo do pociągu Wara Wara del Sur i  pokonają drogę do Uyuni, wiodącą przez malownicze krajobrazy Andów. Uyuni to również jeden z najważniejszych węzłów kolejowych Boliwii.
(Śniadanie, obiad)

12. dzień       Jezioro Solne - Salar de Uyuni
Salar de Uyuni na wysokości 3660 m n.p.m. jest największym na ziemi terenem dostarczającym sól. Biel solnej połaci, przeczysty błękit nieba i bezgwiezdne noce nadają temu poniekąd skromnemu krajobrazowi nieodparty urok. Przejazd po Jeziorze Solnym jest jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń na całym kontynencie. Pośród solnej pustyni wita gości imponujące wzniesienie Isla Incahuasi. Ta wyspa jest porośnięta przez kaktusy osiągające wysokość do 15 m. Połowa z nich ma ponad 1000 lat.
W Colchani można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o dawnych sposobach pozyskiwania soli. Po południu dotrą Państwo do swojego hotelu zbudowanego całkowicie z bloków solnych.  (Śniadanie, obiad)

13. dzień       Wulkany, mumie i historia kolei
Dzisiaj przed Państwem wycieczka na wulkan Tunupa. Z punktu widokowego można podziwiać zarówno Jezioro Solne, jak też panoramę Andów. W pobliżu tego miejsca znajduje się grota, która skrywa mumie mające ok. 3000 lat. Zwiedzanie tej groty ujęte jest w programie dnia. Kolejnych wrażeń i okazji do fotografowania dostarczy cmentarz kolejowy w Uyuni. Niezliczone lokomotywy parowe i wagony częściowo ponad stuletnie niszczeją na tym ogromnym placu zabaw pośrodku pustyni. Około pónocy wyruszą Państwo nocnym pociągiem Expreso del Sur do Oruro.
(Śniadanie, obiad)

14. dzień       Z Oruro do La Paz
Rano pociąg dotrze do stacji w Oruro. Tam też rozpocznie się około 3-godzina podróż autokarem przez Andy do La Paz. Podczas zwiedzania miasta zanurzą się Państwo w prawdziwym tłumie tubylców, co też jest ciekawym wrażeniem. Na trasie wycieczki znajdują się stare miasto w stylu kolonialnym i czarownice na Rynku. Tutaj można znaleźć wszysytko, co potrzebne jest im do codziennych rytuałów.  Po przyjrzeniu się obyczajom indiańskich szamanów udadzą się Państwo na wyprawę w iście księżycową okolicę.
Takie złudzenie daje dolina zwana Valle de la Luna. W środku Ameryki Południowej oczom turystów ukazuje się zupełnie odmienny i niebywały krajobraz. (Śniadanie, kolacja)

15. dzień       Tiwanaku
Szlak wiedzie przez boliwijską wyżynę. Mijamy zabudowane glinianymi domami wioski.
W drodze do Tiwanaku towarzyszą nam też majestatyczne. Docieramy do historycznej stolicy królestwa z czasów prekolumbijskich, obecnie na liście UNESCO. Nocleg w Puno nad jeziorem Titicaca. (Śniadanie, obiad)

16. dzień       Jezioro Titicaca
Podróż do legendarnego jeziora położonego na wysokości 3850 m trwa ok. 2 godzin autokarem. Zobaczymy pływające wyspy, osady indian Uros. Na wyspie Taquile poznajemy tradycję indian Quechua. Nocleg na wyspie Suasi. (Śniadanie, lunch, kolacja)

17. dzień       Jezioro Titicaca
Czas do Państwa dyspozycji na wyspie Suasi. Można go wykorzystać na spacery nad jeziorem albo przejażdżkę łodziami. Nocleg w Puno.
(Śniadanie, obiad)

18. dzień       Przejazd pociągiem Andean Explorer
Ten pociąg pozwoli nam w eleganckim stylu lat 20-tych pokonać trasę do Cusco.
Podróż trwa ok. 10 godzin i upływa bardzo przyjemnie. Za oknami nieustannie towarzyszą nam góry i senne wioski indiańskie. Pociąg zatrzymuje się na przełęczy La Raya na wysokości 4312 m, aby pasażerowie mogli nasycić się widokami i zrobić zdjęcia. Ta częśc podróży to przeżycie samo w sobie. Po drodze może uda się zobaczyc stada pasących się lam i alpak. Wczesnym wieczorem pociąg dotrze do stacji w Cusco. (Śniadanie, obiad)

19. dzień       Cusco święta dolina Inków
Dzisiaj odwiedzą Państwo barwny indiański wysokogórski rynek w Pisac, dowiedzą się też o mieszkających tu plemionach podczas zwiedzania okolic Cusco związanych z kulturą Inków: Sacsayhuaman, Qenko, Puca Pucará czy Tambo Machay. Zwiedzanie obejmuje też starą historyczną część miasta, w którym mieszają się style architektoniczne Indian i kolonizatorów. Ogromne ciosane bloki kamienne świadczą o niezwykle zaawansowanej sztuce budowlanej Inków. (Śniadanie, kolacja)

20. dzień       Machu Picchu
Kolejny pociąg  typu Vistadome – należący do kompanii Orient Express - przewiezie nas  przez suptropikalną dolinę Urubamba. Na wysokości ok. 2400 m n.p.m. zwiedzą Państwo szczegłowo Machu Picchu, światowe dziedzictwo kultury UNESCO i słynne stanowisko archeologiczne całej Ameryki Południowej.
(Śniadanie, kolacja)

21. dzień       Machu Picchu i Cusco
Ranek pozostaje do Państwa dyzpozycji. Można jeszcze raz pospacerować w ruinach miasta, udać się do Wayna Picchu albo zwiedzić nowe muzeum Machu Picchu, w którym zgromadzone są najmłodsze znaleziska. Po południu pociąg wyrusza w drogę powrotną do Cusco. (Śniadanie, kolacja)

22. dzień       Lot powrotny do Polski
W ciągu dnia odbędzie się transfer na lotnisko w Cusco i wylot powrotny do Polski, z przesiadkami. (Śniadanie.)

23. dzień       Lądowanie w Polsce.

Cena

Świadczenia wliczonę w cenę

 • przeloty Warszawy - Buenos Aries  / Cusco - Lima - Warszawa w klasie ekonomicznejprzeloty na tereni Ameryki Południowej: Cusco – Lima oraz Lima – Bogotá w klasie ekonomicznej
 • 14 noclegów w komfortowych hotelach
 • 5 noclegów w przytulnych hotelach średniej klasy 
 • 1 nocleg w pociągu Expreso Buenos Aires Tucumán w sypialnym przedziale 2-osobowym
 • stała opieka pilota od Buenos Aires do Cusco (j. niemiecki lub angielski, pilot polski od 5 osób)
 • wycieczki i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
 • przejazdy pociągami zgodnie z programem
 • transfery i inne przejazdy komfortowymi autokarami
 • wszystkie posiłki zgodnie z programem
 • serwis bagażowy w hotelach jak również na lotniskach i dworcach kolejowych
 • wszystkie bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • specjalny pakiet informacyjny oraz literatura podróżna
 • ubezpieczenie KL i NNW

 

 

Termin

osoba

w pokoju 2-os. /

przedziale 2-os.

dopłata do

pok. 1-os.

07.04. - 29.04.2017

7970 EUR

1880 EUR

 

 

Cena nie zawiera:
napiwków
wycieczek fakultatywnych nie wymienionych w programie

Dokumenty podróżne i szczepienia:

Konieczny paszport. Brak obowiązku wizowego do Peru, Boliwii, Argentyny.
Nie są wymagane żadne szczepienia.

 

Zapytanie