Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

klasyczna

Paryż. Uczta dla ducha i ciała

Kulturalna stolica świata, kolebka rewolucji, kubizmu i haute couture od stuleci przyciąga artystów, wizjonerów, nowych mieszka?ców czy wreszcie wszystkich ciekawych wraże? podczas choćby kilkudniowej wizyty. Jedni przybywają tu tylko na chwilę, inni zaczynają tu swoje nowe życie. Zabytki dwóch tysiącleci, kościoły, zamki i muzea konkurują ze sobą. Każda wizyta w Paryżu jest inna - i stały bywalec i przybywający pierwszy raz zawsze znajdą nie znane wcześniej fascynujące miejsca. Warto tu być i wracać, bo Paryż przyciąga. Udaj się na poszukiwanie atmosfery przełomu stuleci, spaceruj śladami bohaterów Nędzników czy też Edith Piaf, zajrzyj do najmodniejszych butików i wypij kawę z chrupiącym croissant w cieniu katedry Notre-Dame.

Program

Dzie? 1. Przylot do Paryża

Przylot do godz. 15.30 Zakwaterowanie w hotel w pobliżu Place d'Italie. Kolacja w tradycyjnej brasserie i podziwianie wieczornej, rozświetlonej morzem świateł panoramy miasta z wieży Eiffla.

Dzie? 2. Montparnass, Napoleon i Impresjoności

Warto poszukać śladów dawnego uroku i atmosfery z początku XX w. w dzielnicy Montparnasse. Przy rue de la Grande-Chaumiere mieszkali Gauguin, Picasso. Swoje pracownie mieli tutaj też Hemingway, Balzac, Matisse. O wizji Francji według Napoleona przypomnimy sobie przy jego grobie w Pałacu Inwalidów. Wielką politykę i zawirowania historii zostawimy na boku stając w dawnym dworcu kolejowym przed obrazami Maneta i Moneta. W ko?cu rozstrzygniemy trapiący nas dylemat, który z nich namalował Śniadanie na trawie ? Przy eleganckim Boulevard St.-Germain warto pokrzepić się w jednym z barów lub kafejek (może w Cafe de Flore, gdzie nad ludzką egzystencją zastanawiał się Jean-Paul Sartre). Na deser wizyta w Luwrze - może tym razem odgadniemy tajemnicę spojrzenia Monalizy ? Wieczorem okazja do zgłębiania kulinarnych tajemnic Paryża na własną rękę.

Dzie? 3. Notre-Dame, Place des Vosges i Montmartre

O ideach rewolucji przypomina Place des Vosges w modnej dzielnicy Marais, pełnej butików, dawnych arystokratycznych hotels, to jeden z najpiękniejszych placów Paryża.
Tutaj Nędzników napisał Victor Hugo a w Musee Picasso znajduje się największa na świecie kolekcja obrazów słynnego malarza. W okolicy katedry Notre-Dame spędzicie popołudnie. Warto wczuć się bez pośpiechu w atmosferę tej monumentalnej budowli.
Wieczorem wizyta w Montmartre, który nadal jest mekką artystów, obok galerii ze sztuką współczesną żywe są tradycje belle epoque. W stylowej restauracji podczas pożegnalnej kolacji poczujmy klimat fin de siecle, dekadentyzmu przełomu wieków, atmosferę obaw i nadziei. Przenieśmy się w Paryżu w świat marze? i romantyzmu.

Dzie? 4. Powrót do Polski.

Po śniadaniu czas na pożegnalny spacer. Wylot z Paryża do Warszawy o godz.12.00

---

Chęć na kolejne wrażenia ?

Wieczorem miasto urzeka feerią świateł - może rejs po Sekwanie
Show Lido na Polach Elizejskich lub Moulin Rouge- morze świateł, kolorów, fantazyjnych kostiumów
- zapytaj o szczegóły


Wizyta w willi hrabiego Andlau-Hombourg, rodzina z historią od XII w. - degustacja różnych win, w tym z jego domen, winnic.
- zapytaj o szczegóły

Opera Bastille lub Garnier - przedstawienie
np. Verdi - Bal Maskowy, Szymanowski - Król Roger, zgodnie z aktualnym repertuarem, do zamówienia przed podróżą lub dopiero na miejscu.
- zapytaj o szczegóły

Dodatkowe warianty zwiedzania Paryża:

Śladami Edith Piaf
dzielnice artystów dzielnica łaci?ska, St. Germain de Pres, lokal La Coupole na Montparnass. Kolacja z piosenkami Edith Piaf. Muzeum w jej mieszkaniu, dzielnica Belleville liczne zaułki, podwórza i atelier malarzy, prawdziwy Paryż odczuć można właśnie tutaj. Wieczorem show w Moulin Rouge.

Oczami malarza
Widzi się tylko to, o czym się wie, twierdzi malarz, który oprowadzi Was po swoim mieście. Pokaże Wam Louvre, po zwiedzaniu przerwa na obiad. Dzielnica artystów St. Germain. Atelier i mieszkanie malarza Delacroix. Kawa, ciasto w La Coupole (tutaj spotykał się Picasso, Giacometti)

Kulinarny Paryż
Stolica dobrej kuchni. Nie ma na świecie lepszych restauracji. Nie tylko restauracje z gwiazdkami, ale nawet małe lokale bronią swój kulinarny honor. Nikt inny niż tylko Francuzi potrafi rozmawiać o jedzeniu z pasją i bez ko?ca. Voila ! Spójrzmy za kulisy różnych kuchni, posmakujmy różnych da?.


Cena

Terminy i kalkulacja na indywidualne zamówienie, realizacja od 6 osób.

Zapytanie