Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

wycieczki kolejowe

Kanada - Złoty Klon

Przemierzamy Kanadę komfortowymi, najbardziej znanymi pociągami pierwszej klasy: Canadian i Rocky Mountaineer. Mkną one po szynach przez fascynujące miasta, lasy, jeziora i bezkresne prerie Kanady. Imponujące góry Rocky Mountains z mieniącym się w słońcu lodowcem, rajski ogród na Vancouver Island, górskie jeziorka i głębokie wąwozy ze wzburzonymi wodospadami dostarczą niezapomnianych przeżyć. Z wagonu panoramicznego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok zmieniających się krajobrazów, a w przytulnym wagonie restauracyjnym serwowane są posiłki. Podczas wizyty w Parku Narodowym Banff spotkać można karibu, kozice, a może nawet niedźwiedzie grizzli. Noclegi w centralnie położonych komfortowych hotelach i wytwornych, malowniczo usytuowanych lodges. Relaksującą podróż zapewniają usługa bagażowa, pierwszorzędny serwis w pociągu. Ciągła opieka pilota i doświadczeni przewodnicy zatroszczą się o właściwy przebieg podróży. Ukoronowaniem będą wykłady dotyczące kraju i jego mieszkańców.

Program

 

Główne atrakcje:

 • przejazd przez Kanadę tradycyjnym pociągiem Canadian
 • widokowy przejazd przez Rocky Mountains pociągiem Rocky Moutaineer w wagonie panoramicznym pierwszej klasy Gold Leaf Class
 • wodospad Niagara
 • tradycyjny wieczór westernowy
 • wspaniałe metropolie Toronto i Vancouver
 • Park Narodowy Jasper
 • przejazd autokarowy trasą widokową  Icefields Parkway
 • Wjazd snow-couch’em na lodowiec
 • Park Narodowy Banff
 • zwiedzanie parku Butchard Gardens na Vancouver Island
 • pożegnalna kolacja w panoramicznej restauracji w Vancouver
 
Trasa:

Toronto – Wodospady Niagara (fakultatywnie) – Przejazd pociągiem Canadian – Park Narodowy Jasper – Icefields Parkway – Park Narodowy Banff – Przejazd pociągiem Rocky Moutainer – Vancouver – Wyspa Vancouver

 
1. Dzień           Przelot nad Atlantykiem

Wylot z Warszawy (lub inne miasto w Polsce) do Toronto. Zakwaterowanie w centralnie położonym hotelu pierwszej klasy (dwie noce).

 
2. Dzień           Toronto

Po śniadaniu zwiedzanie metropolii nad jeziorem Ontario ze wspaniałymi zabytkami. Z nowoczesnymi drapaczami chmur kontrastują historyczny ratusz i budynek Gooderhama.

Wjazd na CN Tower na taras widokowy na wysokości 447 m. Obiad w porcie jachtowym nad brzegiem jeziora Ontario. (śniadanie, obiad)

 
3. Dzień          Wodospad Niagara

Całodniowa wycieczka (fakultatywna) do imponującego cudu natury – wodospadu Niagara. Z wielkiem hukiem wody Niagara River spadają 55metrową kaskadą o szerokości 1 km, a turyści bezpiecznie i wygodnie oglądają to wspaniałe widowisko z łodzi krążącej pod wodospadem. Spacer po charakterystycznej wiktoriańskiej miejscowości Niagara-on-the-Lake i przejazd kolejką linową nad wodospadem na zako?czenie dnia. Wieczorem na Union Station w Toronto zaczyna się podróż przez kontynent tradycyjnym komfortowym pociągiem Canadian. Wyposażenie pociągu w stylu Art Deco przywołuje nostalgiczne uczucia, a przyjazny personel pociągu i uprzejmy pilot wycieczki zadbają o dobre samopoczucie podróżujących. (śniadanie)

 

4. Dzień          Pociągiem Canadian przez jeziora i lasy

Nazwa prowincji Ontario pochodzi z języka Irokezów i oznacza mieniącą się wodę. Każdy może to zobaczyć podczas dzisiejszej podróży przez lasy i jeziora – wizytówkę Kanady. Goście Silver&Blue-Class zostaną profesjonalnie obsłużeni w wagonie restauracyjnym i będą mieli nieograniczony dostęp do wagonu panoramicznego (dome cars). Podwyższone punkty widokowe pozwolą na oglądanie mijanych krajobrazów. (śniadanie, obiad, kolacja)

 
5. Dzień          Pociągiem Canadian przez prerię

Relaks i wspaniała obsługa pociągu Canadian podczas dalszej podróży przez dalekie równiny kanadyjskiej prerii. Krótki wykład przybliży historię i dzisiejsze życie Indian. (śniadanie, obiad, kolacja)

 

6. Dzień          Przejazd pociągiem Canadian do Parku Narodowego Jasper

W porze obiadowej pociąg dojeżdża do majestatycznego łańcucha górskiego Rocky Mountains. Szeroka dolina rzeki Athabasca ukazuje wspaniały widok na okalające szczyty. Po przyjeździe do Jasper transfer do lodge ze wspaniałą panoramą na jezioro i wycieczka autokarowa po parku narodowym, zwiedzanie kanionu Maligne. Fakultatywna wycieczka - rejs statkiem po Jeziorze Maligne na wyspę Spirit. Po południu czas wolny w przytulnym hotelu lub spacer nad brzegiem jeziora. (śniadanie, obiad, kolacja)

 
 
7. Dzień          Icefields Parkway

Czterogodzinna wycieczka autokarem przez góry Rocky Mountains drogą widokową Icefield Parkway, która jest jedną z piękniejszych tras świata: turkusowe jeziora lodowcowe, spektakularne wodospady, wysokie szczyty górskie i zwierzęta - niedźwiedzie grizzli, kozice, jelenie. W Columbia Icefield Centre wjazd specjalnym pojazdem na lodowiec. Kolejnym punktem dnia jest wizyta nad Lake Luise, jeziorem położonym u podnóża lodowca Wiktorii. Późnym popołudniem przyjazd do Banff – zakwaterowanie na dwie następne noce w centralnie położonym komfortowym hotelu. (śniadanie)

 
8. Dzień          Park Narodowy Banff

Fakultatywnie – przed południem rafting rzeką Bow River. Wczesnym popołudniem przejazd przez Park Narodowy Banff, m.in. Sulphur Mountain i wodospady Bow. Późnym popołudniem spotkanie na prawdziwym rancho. Na ogniu skwierczy świeżo upieczony stek, a muzyka na żywo zapewnia atmosferę Dzikiego Zachodu. Przejażdżka wozem drabiniastym wieńczy nastrojowy wieczór. (śniadanie, kolacja)

 
9. Dzień          Pociągiem Rocky Mountaineer przez góry

Pociąg „Rocky Mountaineer” nazwano właśnie tak dlatego, że przejeżdża przez góry Rocky Mountains. To druga kolejowa przygoda w Kanadzie. Podczas smacznego posiłku serwowanego w pociągu można podziwiać wspaniałe widoki przełęczy Kicking Hores i Roger Pass. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu w Kamloops. Fakultatywnie udział w wieczornym muzycznym show z kolacją "Two River Junction Dinner & Muiscal Revue". (śniadanie, obiad)

 

10. Dzień        Wzdłuż Fraser River do Vancouver

Pociąg „Rocky Mountaineer” jedzie wzdłuż rzek Thompson i Fraser przez spektakularne wąwozy, których nazwy brzmią jeszcze efektywniej: Rainbow Canyon czy Hell’s Gate. Późnym popołudniem pociąg dojeżdża do Vancouver. Zakwaterowanie na następne trzy noclegi w centralnie położonym hotelu pierwszej klasy. (śniadanie, obiad)

 
11. Dzień        Vancouver – między tradycją a nowoczesnością

Wycieczka autokarowa pozwala lepiej poznać miasto pełne kontrastów. Zobaczymy Gastown ze swoim Steam Clock – zegarem parowym, licznymi galeriami sztuki, butikami; chińską dzielnicę i Stanley Park oraz imponujący most wiszący Capilano Suspension Bridge. (śniadanie)

 

12. Dzień        Victoria i Butchart Gardens

Przejazd autokarem i promem na Vancouver Island (przelot małym hydroplanem na Vancouver Island dla chętnych, za dopłatą). Zwiedzanie parku Butchart Gardens, raju dla miłośników ogrodów. Następnie przejazd do Victorii, gdzie nie tylko czerwone piętrowe autobusy przypominają o Królestwie Brytyjskim. W ramach fakultatywnej wycieczki wizyta w hotelu z tradycjami Fairmont Empress z poczęstunkiem herbatą i ciastem. Po powrocie do Vancouver wszyscy uczestnicy wycieczki biorą udział w pożegnalnej kolacji w restauracji znajdującej się na wysokości 167 metrów w Harbour Centre, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, góry i morze oświetlone zachodzącym słońcem. (śniadanie, kolacja)

 
13. Dzień        Pożegnanie z Vancouver

Czas wolny w Vancouver i transfer na lotnisko, wylot do Polski. (śniadanie)

 
14. Dzień        Powrót do Polski

Lądowanie w Polsce, wcześniej przesiadka we Frankfurcie.

 
 

Cena

Cena zawiera:
 • 2 noclegi w centralnie położonym komfortowym hotelu w Toronto
 • 3 noclegi w centralnie położonym komfortowym hotelu w Vancouver
 • 3 noclegi w lodge w Parku Narodowym w Jasper i Banff
 • 1 nocleg w hotelu Kamloops
 • wyżywienie zgodnie z opisem w programie: 13 x śniadanie, 6 x obiad, 5 x kolacja
 • przejazd drugą klasą pociągiem Canadian z Toronto do Jasper (3 noclegi w kuszetce - przedział sypialny za dopłatą)
 • przejazd pociągiem Rocky Mountaineer z Banff do Vancouver klasą ReadLeaf
 • pilotaż w języku polskim dla grupy min. 14 osób (dla mniejszych grup do wyboru - niemiecko- lub angielskojęzyczny)
 • wszystkie wycieczki lokalne nowoczesnym autokarem
 • wszystkie wstępy do parków narodowych
 • zwiedzanie Toronto i Vancouver
 • wstęp do wieży CN w Toronto
 • wjazd snow-couch'em na lodowiec
 • przejazd koleją linową z Banff do Sulphur Mountain
 • tradycyjny wieczór westernowy z grillem
 • pożegnalna kolacja w restauracji widokowej
 • usługa bagażowa (1 walizka / osoba) na dworcach i w hotelach
 
2018 - Terminy dowolne
na zapytanie, min. 2 osoby

Cena od 17 000 PLN za 1 osobę

Cena nie zawiera:
ubezpieczenie KL i NW
przelotów (ok. 2900 zł / os.)

 

Zapytanie