Wyszukaj podróż

Kraj Kategoria

klasyczna

Francja. Dolina Loary. Artyści, królowie i magia zamków

Malownicze miasta, wspaniałe krajobrazy, znakomite jedzenie, a przede wszystkim zamki to najważniejsze atuty regionu. W Orleanie, niegdyś kulturalnym centrum kraju przyciągającym wielu artystów, poetów i trubadurów, do dziś wszechobecny jest kult Joanny d'Arc. Zamki, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, były rezydencjami książąt i królów, otoczone pięknymi ogrodami zachwycają odwiedzających nie tylko widoczną architekturą, wnętrzem, ale również magią miejsc, wydarze? z historii, czy losów ich mieszka?ców, jak Chambord czy Chenonceau zwany Zamkiem Sześciu Dam. ?yli tu i tworzyli Leonardo da Vinci, Kartezjusz, Rousseau i Balzac. Miłośnicy sztuki, wykwintnej kuchni i wina (najlepsze odmiany w Vauvray i Montlouis noszą nazwę pineaux, a z okolic Bourgeil i Chinon - breton, wychwalane ustami Coignarda w powieściach Anatola France) spędzą w Dolinie Loary przyjemne chwile.

Program

Dzie? 1. Przylot do Paryża

Lot z Warszawy do Paryża. Przejazd autokarem do Tours. Po drodze wizyta w Orleanie, gdzie wciąż panuje kult Joanny d'Arc. Narodowej bohaterce poświęcono cztery pomniki. Kolacja w hotelu, 4 noclegi w hotelu w Tours.

Dzie? 2. Tours - Villandry - Azay de Rideau

Tours, miasto Św. Marcina, było przez pewien czas stolicą Francji. Odbudowaną starówkę najlepiej przemierzać pieszo i dłużej zatrzymać się na Placu Plumereau. W klasztorze de la Psalette mieszkał balzakowski proboszcz z Tours. Villandry - przy zamku trzypoziomowy ogród z warzywnikiem, roślinami ozdobnymi i ogród wodny. Azay de Rideau - według Balzaka najbardziej elegancki zamek w dolinie Loary. Degustacja wina w okolicznej winiarni. Powrót do Tours. Kolacja w hotelu.

Dzie? 3. Fontevraud - Saumur - Rochemeier

Fontevraud jest największym i najlepiej zachowanym opactwem średniowiecznym w Europie. Spacer po wnętrzach, ogrodach daje wyobrażenie o życiu klasztornym i przypomina o historycznych postaciach. Tutaj znajdują się nagrobki królów Ryszarda Lwie Serce i Jana bez Ziemi. Saumur, kiedyś intelektualna stolica Andegawenii posiada bajkowy zamek. Na jaskinie troglodytów natkniemy się w wiosce Rochemeier. Kolacja w tradycyjnej restauracji. Toast trzeba koniecznie wznieść lokalnym musującym winem, najlepszym, poza Szampanią, we Francji.

Dzie? 4. Chambord - Amboise - Chenonceau

W Chambord król sło?ce Ludwik XIV bawił się oglądając komedie Moliera. Później swój azyl po ucieczce z Polski znalazł tutaj król Stanisław Leszczy?ski. Kaplica zamku Amboise to domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci, który ostatnie lata spędził w rezydencji Chateau Clos-Luce. Renesansowy Zamek Chenonceau tworzyły kobiety; za czasów Katarzyny Medycejskiej stał się rezydencją królewską. Galeria zamkowa kryje w sobie ciekawą kolekcję mebli i obrazów. Podczas kolacji w zamku na myśl przychodzą perypetie Pana Samochodzika, który tutaj ścigał Fantomasa. Powrót do Tours.

Dzie? 5. Powrót do Polski

Przejazd autokarem na lotnisko w Paryżu, odlot do Warszawy.

Cena

Cena zawiera
• lot na trasie Warszawa - Paryż - Warszawa, linie lotnicze LOT
• na trasie we Francji przejazdy komfortowym autokarem z klimatyzacją
• 4 noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym położonym centralnie w Tours, wszystkie pokoje (2-os. i 1-os.) z łazienkami (przysznic lub wanna, WC)
• Wyżywienie: śniadania w formie bufetu
• 2 x kolacja w hotelu 1. i 2. dnia
• 1 x kolacja w tradycyjnej restauracji w Tours lub okolicy
• 1 x kolacja w Zamku Chenonceau
• Degustacja wina w lokalnej winiarni
• Koszty wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
• Polski pilot podczas całej podróży
• Ubezpieczenie KL i NNW 

Terminy i kalkulacja na indywidualne zamówienie, realizacja od 6 osób.


 

Zapytanie