Wyszukaj podróż

Piloci

Nasi Piloci

Pojęcie "pilot" nie do końca oddaje rolę, jaką pełni nasz przedstawiciel podczas podróży kulturowej. Obarczony on jest szerokim spektrum zadań, wśród których typowe czynności, przewidziane tradycyjną funkcją pilota, jak kwestie organizacyjne i opieka nad uczestnikami, rozumiemy bardziej szczegółowo i niestandardowo. Określenie pilot należałoby - idąc tym tropem - uzupełnić słowami: mentor, moderator podróży.

Jest też termin wywodzący się ze starożytnej Grecji, który dobrze określa naturę

i zadania naszego pilota - proksenos. Proksenos to przyjaciel podróżnika - naszego gościa, towarzysz podróży, który wprowadza w obcy świat, w którym on sam czuje się dobrze, w tajniki obcej kultury, specyfikę odwiedzanego miejsca. Przyczynia się, by w obcej kulturze gość nie czuł się wyobcowany.

Pilotem nie musi być osoba, która wykonuje tę pracę zawodowo. Doskonale w tej roli sprawdzają się osoby pracujące się na co dzień w różnych dziedzinach, które chętnie prowadzą podróż kulturową, traktując to zajęcie jako wyzwanie, przygodę i hobby

(np. dziennikarze, pracownicy naukowi, tłumacze, artyści, przedstawiciele wolnych zawodów).

 
 

Nasz pilot realizuje podczas prowadzenia podróży szereg zadania i pełni rolę:

  • merytoryczne przygotowanie do podróży w myśl jej założeń i motywów przewodnich
  • towarzyszenie gościom podczas całej podróży i pomoc w sprawach praktycznych, porady na spędzanie wolnego czasu
  • przekazywanie wiadomości krajoznawczych w formie tematycznych opracowaŃ z różnych dziedzin a współgrających z motywem przewodnim podróży, krajem i regionem (historia, sztuka, przyroda, etnografia)
  • zakup biletów wstępów, zapłata za dodatkowe atrakcje, posiłki przewidziane w programie (na podstawie rezerwacji dokonanych przez biuro)
  • organizacja pikników
  • kontrola jakości zamówionych świadczeŃ w hotelach, restauracjach
  • tłumaczenie podczas zwiedzania z lokalnym przewodnikiem (jeśli niedostępny przewodnik z jęz. polskim)
  • organizacja dodatkowych atrakcji przewidzianych w programie (piknik, wędrówka)
  • troska o bezpieczeŃstwo naszych gości - przekazywanie istotnych informacji mających wpływ na bezpieczeństwo
  • przyjazne (nie apodyktyczne !) prowadzenie grupy, przyjacielski i towarzyski sposób utrzymywania kontaktu z uczestnikami podróży, wychodzenie naprzeciw życzeniom gości z zachowaniem swojej godności i poczucia własnej wartościWspółpracujemy z pilotami, którzy już mieli okazję w praktyce udowodnić swoje umiejętności.

Praca pilota podlega ocenie naszych gości (zmysł organizacyjny, wiedza, styl przekazywania wiadomości) - po zakończonej podróży otrzymujemy kwestionariusze z uwagami uczestników. Wszelkie spostrzeżenia są szczegółowo omawiane i proponowane rozwiązania, które pozwolą pilotowi podnosić jakość jego pracy.

Rodzaj podróży:

wycieczki kolejowe

Podróż 1001 nocy, czyli pociągiem przez Iran

12

Dni

Wycieczka kolejowa szlakiem baśni 1001 nocy. Zapraszamy do przeżycia wyjątkowej przygody kolejowej : 3000 lat historii i 3500 km torów kolejowych. Jedziemy przez tereny starożytnej Persji, po najpiękniejszej trasie współczesnego Iranu. Trasę pokonujemy klimatyzowanym pociągiem...

Rodzaj podróży:

wycieczki kolejowe

African Explorer. Z Pretorii do Wodospadów Wiktorii

15

Dni

Pełna wrażeń wycieczka kolejowa łączy w sobie cztery wyjątkowe państwa - Republikę Południowej Afryki, Suazi, Mozambik i Zimbabwe. Czekają Państwa atrakcje turystyczne, takie jak Park Narodowy Krugera czy Wodospady Wiktorii. Oprócz stałych tras turystycznych pokażemy Państwu...