Wyszukaj podróż

Specyfika wycieczek kolejowych Złoto Carów / Registan


Zapraszamy do kontaktu, by zamówić drukowany katalog

"Wycieczki kolejowe. Najpiękniejsze trasy i słynne pociągi świata"

Tel. 58 320 61 63 lub info(at)ideatour.pl

 


Wycieczki kolejowe Złoto Carów Koleją Transsyberyjską oraz Registan Pociągiem Po Jedwabnym Szlaku wzbudzają wiele emocji wsród miłośników oryginalnych podróży. Przedstawiamy kilka istotnych wskazówek związanych z taką formułą podróży. Oferowane wycieczki odbywają się w specjalnych pociągach - wyczarterowanych w całości tylko i wyłącznie na potrzeby naszych Gości. Otrzymujecie Państwo gotowy pakiet: przejazd pociągiem w sypialnych wagonach oraz atrakcyjny program turystyczny. Przejazd pociągiem jest odpowiednio skoordynowany z pobytem w każdym mieście na trasie, które jest warte zwiedzania. Personel pociągu troszczymy się o Państwa bagaż i pilnuje rozkładu jazdy pociągu specjalnego.

Na potrzeby obu wycieczek czarterowane są te same lub bardzo podobne pociągi, dlatego informacje dotyczą ofert:

Złoto Carów - Rosja, Mongolia, Chiny
Registan - Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan


Wycieczka kolejowa to nietuzinkowa formuła zwiedzania świata. Szczególnie, gdy poruszamy się po historycznych trasach, które pokrywają się z przebiegiem torów kolejowych. Tak dzieje się w przypadku Kolei Transsyberyjskiej i Jedwabnego Szlaku.

Jest nam miło stwierdzić, że dotychczasowi uczestnicy wycieczek byli zachwyceni urokiem odwiedzanych miejsc i zadowoleni z podróżowania pociągiem specjalnym. Już sam sposób  podróżowania - pociag specjalny - stanowi przygodę samą w sobie. Dzieki takiej formule nasi Goście mogą wygodnie podróżować i obserwowac życie codzienne w mijanych regionach, miastach, wsiach i podziwiać zmieniające się krajobrazy.

Zależy nam na Państwa satysfakcji i poczuciu, że cenny wolny czas stał się dobrze spędzonym urlopem.

 

1. Pociąg specjalny jest to skład czarterowany specjalnie na potrzeby tej wycieczki od Kolei Rosyjskich (RŻD) i prywatnych właścicieli taboru na terenie Rosji, Uzbekistanu, Turkmenistanu. Pociagiem podróżują tylko i wyłącznie uczestnicy wycieczki z wielu krajów (m. in. USA, Australia, Wlk. Brytania, Francja, Szwajcaria, Niemcy).

Nazwa Złoto Carów i Registan to nazwy handlowe wycieczki obejmujące cały program - przejazd i zwiedzanie. Wagony są stylowe, historyczne, niektóre z lat 70-tych XX w. po generalnym remoncie. Wcześniej używane były przez najwyższe władze radzieckie do podróżowania po kraju. Wagony różnią sie wewnątrz kolorystycznie, w niektórych jest na ścianach tapicerka, w innych boazeria drewniana. Drzwi w przedziałach są przesuwane albo otwierane na zewnątrz. Personel codziennie sprząta przedziały, łazienki, ściele łóżka.

Pociag spełnia wszystkie oficjalne normy bezpieczeństwa. W jego skład wchodzi do 26 wagonów, urządzonych optymalnie dla zapewnienia komfortu podróży.


2. Noclegi

Podczas wycieczki spędzamy część noclegów w pociągu (szczegóły są w każdym programie) i pociąg jedzie w nocy. Wszelkie charakterystyczne stukania, odgłosy wagonów jadących po szynach są słyszalne w przedziałach, do tego czasami wagony lekko sie kołyszą.  Poza pociągiem noclegi przewidziane są w starannie dobranych, centralnie położonych hotelach, pokoje oczywiście z łazienkami.


3. Łazienki w pociągu.

Dla kategorii 1 (Złoto Carów) i Habibi (Registan) są dwie toalety z umywalką w każdym wagonie - po jednej na każdym koŃcu wagonu. W niektórych toaletach jest wyjmowany wąż z kranem, ułatwiający korzystanie.
Od kategorii 2 (Złoto Carów) i Aladin (Registan) dodatkowo Goście mogą korzystać z pryszniców, które znajdują się co drugim wagonie. Na drzwiach przedziału - łazienki z prysznicem obsługa wiesza codziennie listę, gdzie Goście wpisują się na konkretną godzine, w rytmie co 15 minut. System ten działa bez zarzutu, nie tworzą się dzięki temu kolejki.Ręczniki otrzymują Goscie każdej kategorii (po 2 szt. na osobę).


4. Prąd 230 V.
Gniazdka są na korytarzu i w przedziale konduktora - personelu. Tu można włączyć do ładowania telefon, aparat, kamerę.


5. Konduktor
(zawsze 2 osoby na wagon) jest do dyspozycji Gości w każdej kwestii. Nie jest to "urzędnik sprawdzajacy bilety", lecz uczynna osoba, która we wszystkim pomaga. Dyżuruje dla Gości całą dobę. Sprzedaje też napoje - wodę, piwo.6. Posiłki.

W pociągu są trzy lub cztery wagony restauracyjne. Urządzone są bardzo przytulnie, czyste stoliki z białymi obrusami. Na śniadanie podaje się chleb, ser, wędlinę, naleśnik lub omlet, dżem, kawa, herbata, sok, woda. Zawsze przyrządzone smacznie i swieże. Obiady i kolacje zawierają zróżnicowane menu - każdego dnia coś innego i zawsze trzy dania (zupa lub przystawka, danie główne, deser). Produkty są swieże, smaczne. Goście zawsze mogą przyjrzeć się pracy kucharzy, którzy starannie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują posiłki.7. Napoje

do obiadów i kolacji są płatne dodatkowo. Ceny nie są wygórowane (np. piwo 1,50 do 2 EURO za butelkę 0,33 l). Napoje można zamawiać też na wynos do przedziału. Kelnerzy sprzedają wino, wódkę, piwo. W pociągu - w przedziałach i restauracji nie można palić. Jest to tylko dozwolone w przejściach miedzy wagonami.8. Program

zawiera wiele drobnych niespodzianek np. dodatkowa degustacja w pociągu lub w restauracji w mieście, koncert muzyczny. Przewodnicy lokalni prowadzą grupę 20 - 25 osób. Grupa jest zawsze międzynarodowa. W przypadku, gdy jest dodatkowo polski pilot (jeśli w danym terminie jedzie min. 15 osób z Polski) tłumaczy on symultanicznie lokalnego przewodnika. Uwaga - każdego roku kilka terminów jest już gwarantowanych z polskim pilotem - proszę zapytać przed dokonaniem rezerwacji.

 

9. Hotele są komfortowe, standard 3 lub 4 gwiazdki.
Mogą zdarzyć się wyjątki, np. w Irkucku, gdzie wybieramy hotel 2-gwiazdkowy, gdyż akurat ma najlepsze położenie. W hotelach można odpłatnie skorzystać z usług pralni i odświeżyć swoją garderobę.
 

10. Cena wycieczki

Na cenę wycieczki składają się : przeloty,wynajem pociągu, zakup wyżywienia, obsługa przez personel w pociągu (40 osób), praca przewodników, pilotów, wynajem autokarów, statków, bilety wstępu, opłaty rządowe, graniczne.  Szeroki zakres świadczeŃ zawartych w cenie pozwala przejrzyście zaplanować budżet na wyjazd - program jest obszerny, na miejscu nasi Goście nie płacą dodatkowych kosztów. Informujemy też dokładnie o poszczególnych kategoriach przedziałów i doradzamy w wyborze. Często nasi Goście, którzy okazali nam zaufanie i wybrali wycieczkę kolejową pociągiem specjalnym, po powrocie określali ją jako podróż życia.


11. "Koloryt" lokalny.

Każda usługa tworząca program wycieczki realizowana jest z zachowaniem najwyższej staranności przez tubylców - naszych partnerów. Mogą pojawić się różnice kulturowe w zachowaniu spotykanych ludzi, zaskakiwać może czasem lokalna kuchnia. Wierzymy jednak, że wybierając się na taką wycieczkę nasi Gości otwarci są na nowe doznania i wrażenia, które mogą wzbogacić wyjazd o nowe egzotyczne doświadczenia.

 


12. Odprawa na granicach

Podczas przejazdu pociągu pomiędzy krajami trwa nawet do sześciu godzin. Jednak poza tym , że pociąg stoi, nie oznacza to żadnego dyskomfortu dla Gości. Urzędnicy graniczni przychodzą do przedziałów i zbierają paszporty. Goście nie muszą opuszczać pociągu, nie muszą przenosić swojego bagażu. Postój na granicy nie oznacza też żadnych opóźnień - program już jest tak obliczony, że uwzględnia czas spędzony na granicach. Goście zazwyczaj odpoczywają w przedziałach, czytają książki lub spacerują w okolicy dworca (o ile straż graniczna pozwoli). Istotne jest, że podczas postoju pociągu nie działa klimatyzacja (tylko gdy pociąg jedzie), więc w miesiącach letnich jest gorąco.

 

Zapraszamy serdecznie do dalszych pytań i do zobaczenia w pociągu !
Informacje i rezerwacje: tel. 58 320 61 68

 

Rodzaj podróży:

wycieczki kolejowe

Podróż 1001 nocy, czyli pociągiem przez Iran

12

Dni

Wycieczka kolejowa szlakiem baśni 1001 nocy. Zapraszamy do przeżycia wyjątkowej przygody kolejowej : 3000 lat historii i 3500 km torów kolejowych. Jedziemy przez tereny starożytnej Persji, po najpiękniejszej trasie współczesnego Iranu. Trasę pokonujemy klimatyzowanym pociągiem...

Rodzaj podróży:

wycieczki kolejowe

African Explorer. Z Pretorii do Wodospadów Wiktorii

15

Dni

Pełna wrażeń wycieczka kolejowa łączy w sobie cztery wyjątkowe państwa - Republikę Południowej Afryki, Suazi, Mozambik i Zimbabwe. Czekają Państwa atrakcje turystyczne, takie jak Park Narodowy Krugera czy Wodospady Wiktorii. Oprócz stałych tras turystycznych pokażemy Państwu...